Dr Ryszard Stawicki

Jest specjalistą ortopedą i chirurgiem urazowym. Od 30 lat swoje kwalifikacje skupia na chirurgicznym leczeniu stopy i stawu skokowego.

Przeprowadził ponad 9000 operacji, z sukcesem poprawiając komfort chodzenia i życia setek pacjentów. Wszystkie zabiegi, które przeprowadza, wymagają niezwykłej precyzji, ze względu na skomplikowaną strukturę stopy, w skład której wchodzi 28-29 kości powiązanych za pomocą stawów, więzadeł i mięśni.

Dr Stawicki jest założycielem i właścicielem Gabinetów Lekarskich Grochowska9, które są kontynuacją prowadzonych przez niego przez poprzednie 7 lat Gabinetów Lekarskich Kossaka4. Od 9 lat jest też współwłaścicielem szpitala Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej.

Dr Stawicki prowadzi stronę ekspercką leczeniestopy.pl , gdzie publikuje m.in. artykuły na temat schorzeń i deformacji stóp, wyjaśnia metody leczenia operacyjnego i pokazuje zdjęcia stóp zoperowanych przez siebie pacjentów.

Jako ortopeda pracował m.in. w Szpitalu Wojewódzkim w Poznaniu oraz w Wojewódzkim Szpitalu Ortopedycznym. Przez 5 lat prowadził pododdział Urazowo-Ortopedyczny w szpitalu w Nowym Tomyślu. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Stopy i Stawu Skokowo-Goleniowego.

W życiu prywatnym najlepiej czuje się w roli zwariowanego dziadka swoich dwojga wnuków: 8-letniej Zuzi i 6-letniego Tomka.