Specjalista ortopeda i traumatolog. Zakres jego zawodowej działalności to:
 1. Nowoczesna ortopedia regeneracyjna i rekonstrukcyjna kończyn dolnych (stawy skokowe i stopy, stawy biodrowe i kolanowe), obejmująca:
 • leczenie
  – deformacji i powikłań pourazowych
  – zmian zwyrodnieniowych
  – wad wrodzonych
  – zaburzeń zrostu złamań
  – stawów rzekomych
 • endoprotezoplastykę stawów biodrowych i kolanowych

2. Medycyna bólu

 • Leczenie bólu kręgosłupa.
Podczas wizyty dr Piotr Staszczuk wspólnie z pacjentem ustala strategię leczenia.
Plan leczenia może obejmować rehabilitację, procedury przeciwbólowe i leczenie operacyjne wykonywane w szpitalu Medicus-Bonus.
Procedury przeciwbólowe:
– ostrzyknięcia kręgosłupa pod kontrolą RTG-TV
– RFA
 • Leczenie złamań osteoporotycznych, patologicznych
  – wertebroplastyka
 • Dyskopatia i choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa:
  – DiscoGel
  – dyscektomia
  – stabilizacja kręgosłupa

Działania dra Staszczuka  ukierunkowane są na odtworzenie utraconej funkcji w ramach współpracy w całym zespole ortopedyczno-rehabilitacyjnym, w tym z autorytetami z zakresu chirurgii rekonstrukcyjnej stawów skokowych i stóp. Taka forma współpracy daje bardzo dobre rezultaty dla Pacjenta i dużą satysfakcję zawodową doktorowi Staszczukowi i całemu zespołowi ortopedów Gabinetów Grochowska 9.

W swojej pracy dr Staszczuk stara się ustalać rzeczywiste i osiągalne cele i strategię leczenia. Odbywa się to wspólnie z pacjentem po rzetelnej i spokojnej ocenie faktycznych potrzeb i możliwości.

Szkolenie specjalizacyjne dra Staszczuka zrealizowane zostało w Klinice Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu w Poznaniu (ORSK im. W. Degi) oraz podczas staży zagranicznych. Jest Członkiem Polskiego Towarzystwa Ortopedycznego i Traumatologicznego.

Prywatnie dr Staszczuk jest żonaty, ma dwoje dzieci. Jego pasjami pozazawodowymi są: trekking, pustkowia i… gitara elektryczna.