Odpowiada mgr Marta Mikołajczyk, podolog Gabinetów Lekarskich Grochowska 9

Wizyta u specjalisty podologa ma charakter konsultacji leczniczej lub profilaktycznej, zbliżonej do wizyty lekarskiej. Klient traktowany jest bardziej jako pacjent, który zgłasza się z prośbą o poradę, pomoc, a nie w celach upiększania stóp czy zdobienia paznokci. Specjalista podolog, w odróżnieniu od kosmetologa czy pedicurzystki, zajmuje się problematycznymi sprawami stóp, np. wrastającymi czy zgrubiałymi paznokciami, trudnymi przypadkami.

Wizyta odbywa się w gabinecie lekarskim.

Na początku konsultacji otwieram kartotekę pacjenta, która obejmowała będzie m.in. tzw. kartę zabiegową, zawierającą informacje na temat problemu / choroby, wykonanego zabiegu, zaleceń leczniczych. Gabinet, w którym odbywają się zabiegi podologiczne jest wyposażony w specjalistyczny sprzęt, m.in. frezarki bezpyłowe, a wszelkie narzędzia są wysterylizowane.

Specjalista podolog pracuje ze stopami na sucho.

W większości przypadków nie namaczam ani nie zmiękczam stóp przed zabiegiem podologicznym. Zamiast tego wykonuję jest ich dezynfekcję specjalnymi preparatami, podobnymi do tych używanych na stole operacyjnym przez chirurgów. Konsultacja podologiczna z zabiegiem zajmuje zwykle nie więcej niż 1,5 godziny.

Wizyty przeznaczone są nie tylko dla osób z chorymi stopami.

Zapraszam na konsultacje profilaktyczne wszystkie osoby, które nigdy nie były u podologa, aby zweryfikowały stan swoich stóp. Podczas takiej profilaktycznej wizyty doradzę, jak dbać o stopy oraz przeprowadzę profilaktyczny zabieg pielęgnacyjny dostosowany indywidualnie do Państwa stóp. W ramach profilaktyki oceniam też stan i budowę paznokci oraz doradzam preparaty odpowiednie do dbania o stopy.

Rejestracja telefoniczna na wizyty – bezpośrednio u mgr Marty Mikołajczyk: tel. 663 172 461