Na terapię regeneracji chrząstki stawów rezonansem magnetycznym MBST decyduje się coraz więcej pacjentów z przewlekłym bólem kolan i bioder, utrudniającym chodzenie, stanie, normalne funkcjonowanie. Jedną z takich osób jest Pani Barbara, która zgodziła się nam opowiedzieć o tym, dlaczego zgłosiła się na terapię.

Pani Barbara jest stomatologiem, w swoim zawodzie pracuje blisko 50 lat. Jak mówi, jej praca jest psychofizyczna i obciążająca cały układ ruchu.

Jak to się stało, że skierowano Panią na terapię MBST?

Przeczytałam w gazecie o rezonansie MBST, o zasadzie działania, do czego służy, jak działa, o możliwości leczenia stawów przy jego pomocy. Stwierdziłam, że ta terapia może mi pomóc w dotrwaniu bez bólu do operacji biodra, na którą jestem zakwalifikowana, i to jest nieodwołalne.

Przeszukałam internet, okazało się, że w Poznaniu na Grochowskiej 9 coś takiego jest. Sprawdziłam listę lekarzy, którzy mogą zakwalifikować Pacjenta do terapii. Zobaczyłam, że jest dr Ryszard Stawicki, znany już mi wcześniej i zapisałam się na kwalifikację. Oczywiście doktor zakwalifikował mnie mówiąc, że mimo wszystko operacja jest konieczna, czego oczywiście byłam całkowicie świadoma. Doktor zalecił 9 dni terapii.

Ból – największy problem

Moje bóle były już bardzo silne, nie miałam chwili wytchnienia bez bólu, ani w dzień, ani w nocy. Nie mogłam żyć bez tabletek przeciwbólowych, a nie chciałam już ciągle ich brać. Bóle były tak perfidne, że trudno mi było wytrzymać.

Wiem, że MBST mnie nie uleczy, ponieważ mam duże zwyrodnienia i już też wiek robi swoje (73 lata), ale liczę, że MBST pomoże przetrwać mi jeszcze parę miesięcy, do operacji wstawienia endoprotezy. Później planuję rekonwalescencję pooperacyjną i zamierzam zamknąć swoją firmę, a rozpocząć nowy etap życia.

Jak Pani ocenia efekty terapii MBST po kilku dniach?

Jak ja mogę ocenić?
Oceniam bardzo pozytywie. Nastąpiło złagodzenie tego strasznego bólu w prawym biodrze, lepiej chodzę, pewniej, po prostu jest mniej bólu i to już bardzo dużo. W tej chwili nie jestem po żadnych tabletkach od 2 dni, a wczoraj rzeczywiście pracowałam dosyć intensywnie od południa do późnego wieczora. Dziś rano wstałam i jest lepiej!

I to, co mogę powiedzieć: po prostu polecam!

Wyczytałam również w ulotce MBST i jako lekarz wiem, że na pewno najlepsze działanie MBST byłoby przy lżejszym stanie zwyrodnienia, nie w takich już stanach krytycznych, tylko kiedy proces zwyrodnienia się zaczyna – wtedy MBST pomaga zapobiec, zregenerować stawy. Rzeczywiście, jeżeli ktoś jest nie w tak zaawansowanym stadium jak ja to polecam bardzo!

Ja tylko i wyłącznie liczyłam na złagodzenie bólu i to osiągnęłam. Świetne jest to, że przed terapią zaproponowano mi sesję fizjoterapii. Pan mgr rozćwiczył mi biodra według zaleceń doktora Stawickiego, a teraz, po kilku dniach, już mam terapię bez ćwiczeń, tylko sam rezonans.

Poza tym bardzo pozytywnie oceniam samo otoczenie.

To świetne miejsce, ten punkt na Grochowskiej 9. Obsługa super miła, doktor i pan Krzysztof fizjoterapeuta kompetentni.

Koszty terapii rezonansem leczniczym MBST

Fakt, że terapia MBST to jest jakiś koszt, ale złagodzenie bólu dużo daje. Trzeba o tym mówić, że jest ten rezonans tutaj, w Poznaniu, ludzie muszą wiedzieć, że mają możliwość skorzystania z takiej terapii stawów, chociaż NFZ jej nie refunduje.

Dziękujemy serdecznie naszej Pacjentce.

INFORMACJE PRAKTYCZNE

Koszty – w zależności od zaleconej długości terapii:

5 dni – 2950 zł

7 dni – 3950 zł

9 dni – 4950 zł

Istnieje możliwość sfinansowania zabiegu na raty.

Rejestracja telefoniczna do lekarza ortopedy Gabinetów Lekarskich Grochowska 9, który może skierować na terapię:
61 8 658 658, 605 658 658.

Więcej artykułów na temat terapii stawów rezonansem MBST

Terapia rezonansem magnetycznym MBST®

Leczniczy rezonans magnetyczny MBST – historia Pani Ireny

 

 

Terapia stawów rezonansem MBST – kolejna zadowolona pacjentka

MBST – Terapeutyczny rezonans magnetyczny – terapia zamiast operacji ortopedycznej?