Prezentujemy Państwu innowacyjny sposób leczenia złamań kończyny górnej, którego stosowanie rozpoczęliśmy w naszych Gabinetach – termoplastyczną ortezę OrtoCast Fit. W porównaniu z tradycyjną ortezą czy innymi metodami unieruchomienia pozwala ona na wygodniejszą dla pacjentów stabilizację złamań i dużo większą mobilność chorego. Ułatwia wykonywanie codziennych czynności, zapewniając maksymalny komfort. Zarówno nasi ortopedzi, jak i Pacjenci, są bardzo zadowoleni z efektów stosowania tego rodzaju stabilizacji.

 

 

Orteza jest idealna na wakacje – można się w niej kąpać! Dostępna w różnych rozmiarach, także dla dzieci!

STOSUJĄC ORTEZY ORTOCAST FIT OFERUJEMY PACJENTOM WYJĄTKOWO KOMFORTOWĄ I BARDZIEJ SKUTECZNĄ REHABILITACJĘ, WYZNACZAJĄC JEDNOCZEŚNIE NOWE STANDARDY W LECZENIU URAZÓW ORTOPEDYCZNYCH.

Termoplastyczna orteza OrtoCast Fit firmy FastForm została zaprojektowana według innowacyjnej technologii oraz stworzona z unikalnych materiałów PolyTrexX™ i DermaWick™, dzięki czemu dostosowuje się do indywidualnego kształtu kończyny pacjenta. Może być stosowana zarówno jako gips czy szyna, jak i aparat ortopedyczny. Jej zakładanie i zdejmowanie jest szybkie, proste i czyste, jednak ze względów bezpieczeństwa Pacjenta może być wykonywane wyłącznie przez lekarza.

INFORMACJE OGÓLNE O FIRMIE FASTFORM

Firma oferuje wysoce plastyczne produkty, które idealnie dopasowują się do kształtu leczonej kończyny, oraz zapewniają większy komfort noszenia od momentu urazu, aż do odzyskania sprawności.

 

ZASTOSOWANIE ORTEZY ORTOCAST FIT

Zaleca się stosowanie ortezy ortoCast Fit firmy FastForm w przypadku różnego rodzaju urazów, prostych złamań, zwichnięć i przeciążeń nadgarstka (w celu unieruchomienia), zapalenia ścięgna, urazów skumulowanych, a także w celu leczenia bólu oraz jako stabilizator po leczeniu operacyjnym.

ZALETY

  • Wysoka termoplastyczność. Orteza Ortocast Fit jest wysoce termoplastyczna, idealnie dopasowuje się do kształtu ręki. Ortopeda może z łatwością zastosować miejscowy ucisk w celu jak najlepszego ułożenia i dopasowania.
  • Wodoodporna i w pełni oddychająca konstrukcja zapewniająca dopływ powietrza. Maksymalny komfort bez swędzenia i nieprzyjemnego zapachu; możliwość swobodnej kąpieli czy korzystania z basenu. Orteza posiada wszyty materiał wewnętrzny, co oznacza, że podkład podgipsowy nie jest konieczny.
  • Czyste dopasowywanie do kształtu ręki pacjenta bez pyłu i brudu.
  • Przepuszcza promienie rentgenowskie i jest w 85% biodegradowalna. Wykonywanie zdjęć rentgenowskich możliwe jest bez konieczności zdejmowania ortez
  • Możliwość zastosowania w rehabilitacji. Dzięki wbudowanemu zawiasowi ortezę Ortocast Fit można stosować jako szynę rehabilitacyjną także po zakończeniu leczenia właściwego.