Wprowadzamy do naszej oferty możliwość wypożyczenia urządzenia przyspieszającego rekonwalescencję po operacjach ortopedycznych.

Urządzenie systemu Game Ready służy do schładzania miejsc pooperacyjnych, np. stopy, kolana, przynosząc ulgę i przyspieszając leczenie.

Jak to działa?

System składa się z komory, która wyglądem przypomina małą skrzyneczkę na narzędzia, oraz rękawa, który zakłada się na miejsce pooperacyjne.

Komora napełniana jest lodem (są to zwykłe kostki lodu, do kupienia w sklepach, na stacjach benzynowych lub samodzielnego przygotowania w domu) i wodą. Następnie podłączana jest do zasilania i łączona z rękawem przy pomocy łącznika, którym przekazywane jest zimno, a także odpowiednie ciśnienie, które powoduje kompresję schładzanego miejsca.

Oto film ilustrujący działanie:

Jak i kiedy rozpocząć terapię?

Urządzenie systemu Game Ready może być używane już od 2 dnia po operacji.

Pierwsza sesja terapii powinna być przeprowadzona przez konsultanta medycznego systemu Game Ready, który:

 • dobiera odpowiedni stopień kompresji,
 • pokazuje, jak prawidłowo przygotować urządzenie,
 • instruuje, jak założyć rękaw,
 • ustawia parametr czasowy urządzenia (ilość minut na sesję)
 • określa przewidywaną liczbę dni terapii indywidualnie dla każdego pacjenta.

Pacjenci naszych Gabinetów Lekarskich Grochowska 9, operowani w szpitalu Medicus-Bonus w Środzie Wielkopolskiej, chętni do skorzystania z terapii, są instruowani jeszcze na oddziale szpitalnym, już od 2 dnia po operacji.

Pacjent wypożycza urządzenie Game Ready do domu i dalszą terapię przeprowadza samodzielnie, w domu, zgodnie z zaleceniami lekarza oraz konsultanta medycznego systemu Game Ready.

Terapia trwa od 10 do 14 dni, a w przypadku kolan (operacji więzadeł ACL), nawet do 21 dni.

Sesje schładzania miejsca pooperacyjnego należy powtarzać kilka razy dziennie (ok.  5-6 razy dziennie), nawet do 10 razy dziennie przy ACL. Początkowo częstotliwość sesji wstępnie określa lekarz oraz konsultant Game Ready, a następnie pacjent sam decyduje o tym, jak często schładzać miejsce – zależy to od stopnia obrzęku, bólu pooperacyjnego.

Czas trwania pojedynczej sesji jest ustawiony automatycznie na urządzeniu – zwykle jest to 30 minut.

Efekty terapii

 • zmniejsza obrzęki,
 • zmniejsza ból,
 • zmniejsza swędzenie,
 • działa przeciwzapalnie,
 • poprawia ukrwienie,
 • przyspiesza regenerację.

Warto wiedzieć, że schładzanie przy pomocy Game Ready jest od kilku do kilkunastu razy bardziej efektywne niż stosowanie tradycyjnych kompresów schładzających z apteki.

Koszty terapii

Koszt wypożyczenia urządzenia to 65 zł za dobę + jednorazowy koszt zakupu rękawa: 120 zł.

Jest to oficjalna cena producenta, obowiązująca w całej Polsce.

Szczegółowych informacji udzieli Państwu Pan Adam, konsultant Game Ready współpracujący z naszymi Gabinetami Lekarskimi. Numer telefonu: 608148416