Mali Pacjenci Gabinetów Lekarskich Grochowska 9 zasługują na wyjątkowe traktowanie. Dobrze wiemy, że wizyta lekarska w tradycyjnej poradni, zwłaszcza z chorym malcem, bywa stresująca – zatłoczona poczekalnia pełna chorych dzieci, krótki czas wizyty i pośpiech to to, na co najczęściej skarżą się rodzice. Nasi Mali Pacjenci traktowani są z największą atencją 🙂

Co to takiego wizyty lekarskie Tu i Teraz?

Zdarza się, że dziecko zaczyna gorączkować w przedszkolu, albo pierwsze objawy choroby ma po południu, a nie o poranku, kiedy są „wolne numerki” w poradni. Na Grochowskiej 9 staramy się zorganizować konsultację pediatryczną wtedy, kiedy jest taka potrzeba. Nasi lekarze nie pracują według ścisłego grafiku, ale przyjeżdżają na wizyty wtedy, kiedy potrzebują ich Mali Pacjenci.

Jak badamy dzieci?

Przede wszystkim dokładnie! Ale także w jak najbardziej komfortowych dla dzieci warunkach. Jeśli maluch bezpiecznie i spokojnie czuje się podczas zabawy na podłodze… lekarz także może do niego dołączyć 🙂 Kolorowa mata i zabawki sprawiają, że wizyta przebiega w warunkach zbliżonych do domowych i malec często nawet nie zorientuje się, że właśnie jest badany.

 

Czym badamy Małych Pacjentów?

Poza podstawowym, tradycyjnym stetoskopem, lek. Dagmara Smektała dysponuje m.in.:
– pulsometrem (bada saturację i czynności serca – przydatny szczególnie dla astmatyków i przy np. zapaleniu oskrzeli)
– ciśnieniomierzem dla dzieci
– stetoskopem neonatologicznym i pediatrycznym
– termometrem
– otoskopem (badanie uszu i śluzówki nosa)
– testem na grypę (szybki wymaz z nosogardła, który już po 10 minutach daje wynik)
– szybkim testem z opuszka na CRP (konieczne nakłucie paluszka).

 

Ile trwa wizyta?

Tyle ile trzeba, ale minimum 30 minut! Tyle czasu trwa dokładne zbadanie dziecka, na które składa się zawsze:
spokojne zebranie wywiadu
– badanie całego dziecka (mały pacjent zawsze jest rozbierany do pieluszki/majteczek)
– osłuchanie, obejrzenie skóry i badanie brzucha
– zawsze w pakiecie przeprowadzana jest pulsometria
– je
żeli pacjent współpracuje ;), przeprowadzany jest pomiar ciśnienia krwi
– zawsze oglądane są uszy dziecka, a w razie konieczności także śluzówki nosa

Po dokładnym zbadaniu dziecka wydawana jest karta z opisem i zaleceniami, które lek. Dagmara Smektała dodatkowo tłumaczy, aby rodzicie wychodząc z gabinetu nie mieli żadnych wątpliwości. W przypadku konieczności wystawienia recepty, wystawiane są one z refundacja na leki, które jej podlegają.

Drodzy Rodzicie – jeśli Wasze dziecko nie przepada za wizytami u lekarza to znaczy, że… nie było dotąd na Grochowskiej 9 ;). Proponujemy, aby w domu bawić się z dzieckiem w wizytę lekarską – wspólnie badajcie misie i lalki, sami poddajcie się opiece medycznej w wykonaniu pociech – to bardzo pomaga w oswojeniu się z nową sytuacją. Z naszej strony zrobimy wszystko, aby Wasze dziecko polubiło wizyty :).

Lek. Dagmara Smektała najczęściej nie może rozstać się z Pacjentami – bywa, że nie chcą wyjść, lub chcą zabrać ją za sobą do domu 😉