Kiedy potrzebna jest konsultacja u chirurga szczękowo-twarzowego?

Odpowiada dr n.med. Marian Tomasz Nowaczyk, nasz chirurg szczękowo-twarzowy.

Jak prawidłowo wykonywać inhalacje u dzieci?

Jak właściwie przygotować inhalację dla malucha? Jakie ma ona znaczenie w terapii? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Szczęśliwego Nowego Roku!

Naszym Pacjentom, Przyjaciołom i Współpracownikom życzymy, aby nadchodzący Nowy Rok 2018r. był pełen pozytywnych zdarzeń!

Zaćma – co to jest i jak ją leczyć?

Zaćma to przymglenie normalnie przejrzystej soczewki. Wg Światowej Organizacji Zdrowia jest najczęstszą przyczyną upośledzenia wzroku.

Wstawienie endoprotezy stawu biodrowego – fotorelacja

Ortopedzi naszych Gabinetów Lekarskich miesięcznie przeprowadzają w szpitalu Medicus-Bonus kilkanaście operacji wstawienia endoprotezy biodra.

Jak przygotować się do wizyty u onkologa?

Jak przygotować się do wizyty u onkologa, aby możliwie najwięcej z niej skorzystać? Radzi lekarz onkolog Gabinetów Lekarskich Grochowska 9, dr n.med. Krystyna Bratos.

„Na narty” – rozmowa z drem Ryszardem Stawickim

O tym, jakie kontuzje zdarzają się na stoku, jak przygotować się do wyjazdu na narty, by zminimalizować ryzyko urazu oraz jak leczyć kontuzje - odpowiada dr Ryszard Stawicki.

Noltrex – nowa metoda leczenia zwyrodnień stawów

Ważna informacja dla pacjentów ze zwyrodnieniem stawów! Wprowadzamy Noltrex do oferty leczenia ambulatoryjnego w Gabinetach Lekarskich Grochowska 9.

Zabiegi okulistyczne w gabinecie

Przyjmujemy zapisy na drobne zabiegi okulistyczne oka i jego okolic (powieki). Wykonywane są na miejscu przez lekarzy specjalistów chorób oczu.

Bezoperacyjne leczenie stawów – terapia ACP

Zabiegi bazują na naturalnych składnikach własnej krwi pacjenta. Polecane są dla osób cierpiących na bóle stawów. Wykonywane są przez lekarzy ortopedów w trybie ambulatoryjnym.

Najwyższej klasy aparat USG już dostępny!

Zakupiliśmy do Gabinetów Lekarskich Grochowska 9 najnowszej klasy aparat do diagnostyki USG firmy SAMSUNG. Pozwala on na wykonywanie szerokiego zakresu badań.

Lizbona – Światowy Kongres Stopy

Jak co roku dr Ryszard Stawicki brał udział w międzynarodowym Kongresie Chirurgii Stopy i Stawu Skokowego. Tym razem odbył on się w Portugalii w Lizbonie.

Hepatolog – nieobecność do końca 2017r.

Informujemy, że dr Iwona Bereszyńska, hepatolog Gabinetów Lekarskich Grochowska 9, zawiesza wizyty Pacjentów do końca roku 2017. Za niedogodności bardzo przepraszamy. W sprawie umówienia się na wizytę u hepatologa prosimy o kontakt po 01.01.2018r.

Wizyty pediatryczne TU i TERAZ

Twoje dziecko źle się czuje? Zadzwoń do nas w godz. 605 658 658 i zamów wizytę pediatryczną w Gabinetach Lekarskich Grochowska 9 - bez kolejek, bez nerwów, w przytulnych wnętrzach i miłej atmosferze. Lekarz przyjedzie [...]

Najmłodsza fanka tenisa!

Zdrowie i sport idą w parze. Dr Stawicki, właściciel Gabinetów Lekarskich Grochowska 9, jako doświadczony ortopeda oraz... tenisista często uczestniczy w wydarzeniach sportowych na zaprzyjaźnionych kortach Kortowo. Na zdjęciu z zaledwie dwumiesięczną wnuczką Anią.

Jakie są wady wzroku – zapraszamy na blog

Na czym polega krótkowzroczność? Czy ruch na świeżym powietrzu ma związek ze stanem narządu wzroku? Co to jest astygmatyzm? Na naszym blogu dr Justyna Szczapa-Jagustyn, okulista Gabinetów Lekarskich Grochowska 9, wyjaśnia te i inne kwestie [...]

Gdy Internet szkodzi – nowy pacjent u psychologa

„Nasze dziecko jest uzależnione od Internetu – czy to możliwe..? Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci oraz ich szeroki wpływ na wiele dziedzin życia ma prócz ogromu zalet, także wiele ciemnych stron. Internet, [...]

Operacje – nowe przypadki przed i po

Prezentujemy kolejne 3 spektakularne przypadki chirurgicznego przywracania stopom ich prawidłowego wyglądu i przede wszystkim funkcjonalności! Efekty pracy doktora Ryszarda Stawickiego.

Okulista – wizyty z pełnym badaniem!

Okulistyka jest jedną z nowych specjalności naszych Gabinetów, nasi specjaliści konsultują Pacjentów dorosłych oraz dzieci od 7 roku życia.

Nietolerancje pokarmowe – najnowszy wpis już na naszym blogu!

Czy wiecie, że... aż 80% chorób może wynikać z nieprawidłowej diety? O nietolerancjach pokarmowych pisze nasz specjalista dietetyk w najnowszym wpisie na blogu.

Wizyty pediatryczne TU i TERAZ!

Wprowadziliśmy możliwość przeprowadzenia konsultacji pediatrycznych w trybie natychmiastowym, tj. jeszcze tego samego dnia!

Międzynarodowy Kongres Biorezonansu

Pod koniec maja 2017 roku, nasza Pani dietetyk, mgr Anna Pater, uczestniczyła w Międzynarodowym Kongresie Biorezonansu.

Trójmecz tenisowy zakończony zwycięstwem lekarzy!

Z dumą przekazujemy informację, że trójmecz tenisowy na obiekcie Kortowo w Poznaniu, który odbył się w dniu 27.05.2017r. wygrał zespół lekarzy pod wodzą kapitana, dra Ryszarda Stawickiego.

Trójmecz tenisowy Prawnicy-Lekarze-Architekci już w najbliższy weekend!

Prawnicy-Lekarze-Architekci, współorganizowany przez dra Ryszarda Stawickiego, właściciela Gabinetów Lekarskich Grochowska 9.

Jak remontowaliśmy Gabinety Grochowska 9

Gabinety Grochowska 9 działają już pełną parą. Prace remontowe zakończyły się i ponad 30 specjalistów czeka na Państwa w przytulnych wnętrzach odrestaurowanej, przedwojennej willi miejskiej. Oto kilka zdjęć sprzed i po remoncie.

Zmiana adresu Gabinetów

Od 29 marca 2017 r. przenosimy nasze gabinety z ulicy Kossaka4 w Poznaniu na ul. Grochowską 9 i rozpoczynamy współpracę z większym gronem lekarzy specjalistów.

Doktor Kurmanow w naszym zespole

Od października 2016r. rozpoczynamy współpracę z nowym chirurgiem plastycznym - doktor Joanną Kurmanow. Zapisy na konsultacje: tel. 61 865 86 58, 605 658 658.

Nowe specjalności lekarskie i zmiana lokalizacji na ul. Grochowską 9

Pacjenci od lat obdarzają zaufaniem lekarzy specjalistów przyjmujących w ramach Gabinetów Kossaka 4, w związku z czym postanowiliśmy nawiązać współpracę z kolejnymi znakomitymi lekarzami oraz przenieść gabinety do nowego, większego lokalu przy ul. Grochowskiej 9.

Leczenie przepuklin – zapraszamy do nowego specjalisty

Z radością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z doktorem Andrzejem Ratajczakiem, doskonałym chirurgiem doświadczonym w zakresie leczenia przepuklin pachwinowych, pępkowych oraz brzusznych.

Nowy chirurg plastyczny – dr Joanna Kurmanow

Od października 2016 rozpoczynamy współpracę z nowym chirurgiem plastycznym - doktor Joanną Kurmanow. Przyjmujemy już zapisy na konsultacje, tel. 61 865 86 58, 605 658 658.

Udział w programie “Projekt Triathlon”

Dr Krzysztof Galbas i dr Ryszard Stawicki byli gośćmi drugiego odcinka programu pt. „Projekt Triathlon” emitowanego przez telewizję WTK. Eksperci ze Szpitala w Środzie Wielkopolskiej i wypowiadali się na temat biegania z medycznego punktu widzenia.