Wizyta u pulmonologa – przygotowanie, przebieg. Konsultuje dr Aldona Juchacz.

Aby wizyta u pulmonologa była kompletna i efektywna należy przygotować i wziąć ze sobą...

Dietetyczne przygotowanie do operacji – już dostępne!

Wraz z LaLu Catering wprowadzamy dla naszych Pacjentów osobiste diety przygotowujące do operacji oraz regeneracyjne po zabiegach!

Nowy lekarz w naszych Gabinetach! Pulmonolog – lek.med. Aldona Juchacz

Pani doktor konsultować Pacjentów z chorobami płuc, zarówno dorosłych, jak i dzieci od 2. roku życia.

II Trójmecz tenisowy – zwycięstwo lekarzy!

Dr Ryszard Stawicki od lat jest organizatorem wydarzeń sportowych. Jako lekarz i tenisista wie, jak wiele korzyści daje ruch.

Jęczmień czy gradówka – jak je rozpoznać i leczyć?

Masz obrzęk i ból powieki? Zastanawiasz się, czy to coś poważnego? Najczęściej występujące schorzenia powiek to jęczmień i gradówka.

Jak przebiega wizyta okulistyczna? Wyjaśnia dr Karolina Starkowska [fotorelacja]

Prawidłowo przeprowadzona wizyta okulistyczna składa się z kilku rodzajów badań.

Biopsja tarczycy – wykonywana podczas konsultacji!

Dla wygodny naszych Pacjentów wprowadziliśmy możliwość wykonania biopsji tarczycy na miejscu u nas, w gabinecie.

Czy to już czas na endoprotezę biodra?

Z medycznego punktu widzenia istnieją dwie strategie ustalania wskazań do endoprotezoplastyki stawu biodrowego.

Innowacyjna orteza – także do kąpieli!

Nowość w naszych Gabinetach – innowacyjna, termoplastyczna orteza Ortocast Fit. Pozwala na komfortową stabilizację złamań i dużo większą mobilność Pacjenta.

Bóle krzyża, kręgosłupa, rwa kulszowa – przyczyny

Ból lędźwiowego odcinka grzbietu to powszechna dolegliwość cywilizacyjna. Jakie są jej przyczyny - opisuje ortopeda, dr Piotr Staszczuk.

Sezonowe i całoroczne zapalenie spojówek

Sezon na alergie trwa. Jak leczyć alergiczne (i nie tylko) zapalenie spojówek?

Leczenie choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego

Dr Piotr Staszczuk wyjaśnia, jak przebiega leczenie choroby zwyrodnieniowej stawu biodrowego na każdym etapie choroby.

Zamiast gipsu – but „smartgips”

Nawiązaliśmy współpracę z firmą iCAST, dostarczającą lekkie pooperacyjne buty ortopedyczne. Pacjenci naszego szpitala już z nich korzystają.

Pediatra Roku 2017r. w naszych Gabinetach!

Nasi mali Pacjenci mają już możliwość odbycia wizyty pediatrycznej u dr Olenii Borysewicz-Szumigały, Pediatry Roku 2017 w Poznaniu!

Dziecko u laryngologa – z jakimi dolegliwościami pociech zgłaszają się rodzice?

Jakie są najczęstsze schorzenia laryngologiczne u dzieci? Odpowiada dr n.med. pabiszczak/">Maciej Pabiszczak.

Jak badamy najmłodszych Pacjentów?

Ile trwa u nas wizyta pediatryczna? Tyle ile trzeba, ale minimum 30 minut! Tyle czasu trwa dokładne zbadanie dziecka...

Zwyrodnienie stawu biodrowego – objawy, badania

W przebiegu choroby zwyrodnieniowej stopniowo dochodzi do zmian w całym stawie – chrząstce stawowej, błonie maziowej, torebce stawowej, kości.

Pierwsi pacjenci z syntetycznym implantem chrząstki

Wprowadziliśmy do leczenia paluchów sztywnych nowoczesną metodę polegającą na zastosowaniu implantu syntetycznego.

dr Dagmara Smektała na konferencji pediatrycznej

Opowiadała o swoich doświadczeniach w pracy jako lekarz otrodyżurowy w szpitalu pediatrycznym w Poznaniu.

Kiedy potrzebna jest konsultacja u chirurga szczękowo-twarzowego?

Odpowiada dr n.med. Marian Tomasz Nowaczyk, nasz chirurg szczękowo-twarzowy.

Jak prawidłowo wykonywać inhalacje u dzieci?

Jak właściwie przygotować inhalację dla malucha? Jakie ma ona znaczenie w terapii? Na co zwrócić szczególną uwagę?

Szczęśliwego Nowego Roku!

Naszym Pacjentom, Przyjaciołom i Współpracownikom życzymy, aby nadchodzący Nowy Rok 2018r. był pełen pozytywnych zdarzeń!

Zaćma – co to jest i jak ją leczyć?

Zaćma to przymglenie normalnie przejrzystej soczewki. Wg Światowej Organizacji Zdrowia jest najczęstszą przyczyną upośledzenia wzroku.

Wstawienie endoprotezy stawu biodrowego – fotorelacja

Ortopedzi naszych Gabinetów Lekarskich miesięcznie przeprowadzają w szpitalu Medicus-Bonus kilkanaście operacji wstawienia endoprotezy biodra.

Jak przygotować się do wizyty u onkologa?

Jak przygotować się do wizyty u onkologa, aby możliwie najwięcej z niej skorzystać? Radzi lekarz onkolog Gabinetów Lekarskich Grochowska 9, dr n.med. Krystyna Bratos.

„Na narty” – rozmowa z drem Ryszardem Stawickim

O tym, jakie kontuzje zdarzają się na stoku, jak przygotować się do wyjazdu na narty, by zminimalizować ryzyko urazu oraz jak leczyć kontuzje - odpowiada dr Ryszard Stawicki.

Noltrex – nowa metoda leczenia zwyrodnień stawów

Ważna informacja dla pacjentów ze zwyrodnieniem stawów! Wprowadzamy grochowska9.pl/aktualnosci/noltrex-nowa-metoda-leczenia-zwyrodnien-stawow/">Noltrex do oferty leczenia ambulatoryjnego w Gabinetach Lekarskich Grochowska 9.

Zabiegi okulistyczne w gabinecie

Przyjmujemy zapisy na drobne zabiegi okulistyczne oka i jego okolic (powieki). Wykonywane są na miejscu przez lekarzy specjalistów chorób oczu.

Bezoperacyjne leczenie stawów – terapia ACP

Zabiegi bazują na naturalnych składnikach własnej krwi pacjenta. Polecane są dla osób cierpiących na bóle stawów. Wykonywane są przez lekarzy ortopedów w trybie ambulatoryjnym.

Najwyższej klasy aparat USG już dostępny!

Zakupiliśmy do Gabinetów Lekarskich Grochowska 9 najnowszej klasy aparat do diagnostyki USG firmy SAMSUNG. Pozwala on na wykonywanie szerokiego zakresu badań.

Lizbona – Światowy Kongres Stopy

Jak co roku dr Ryszard Stawicki brał udział w międzynarodowym Kongresie Chirurgii Stopy i Stawu Skokowego. Tym razem odbył on się w Portugalii w Lizbonie.

Hepatolog – nieobecność do końca 2017r.

Informujemy, że dr Iwona Bereszyńska, hepatolog Gabinetów Lekarskich Grochowska 9, zawiesza wizyty Pacjentów do końca roku 2017. Za niedogodności bardzo przepraszamy. W sprawie umówienia się na wizytę u hepatologa prosimy o kontakt po 01.01.2018r.

Wizyty pediatryczne TU i TERAZ

Twoje dziecko źle się czuje? Zadzwoń do nas: 605 658 658 i zamów wizytę pediatryczną w Gabinetach Lekarskich Grochowska 9 - bez kolejek, bez nerwów, w przytulnych wnętrzach i miłej atmosferze. Lekarz przyjedzie tu specjalnie [...]

Najmłodsza fanka tenisa!

Zdrowie i sport idą w parze. Dr Stawicki, właściciel Gabinetów Lekarskich Grochowska 9, jako doświadczony ortopeda oraz... tenisista często uczestniczy w wydarzeniach sportowych na zaprzyjaźnionych kortach Kortowo. Na zdjęciu z zaledwie dwumiesięczną wnuczką Anią.

Jakie są wady wzroku – zapraszamy na blog

Na czym polega krótkowzroczność? Czy ruch na świeżym powietrzu ma związek ze stanem narządu wzroku? Co to jest astygmatyzm? Na naszym blogu dr Justyna Szczapa-Jagustyn, okulista Gabinetów Lekarskich Grochowska 9, wyjaśnia te i inne kwestie [...]

Gdy Internet szkodzi – nowy pacjent u psychologa

„Nasze dziecko jest uzależnione od Internetu – czy to możliwe..? Dynamiczny rozwój technologii cyfrowych na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci oraz ich szeroki wpływ na wiele dziedzin życia ma prócz ogromu zalet, także wiele ciemnych stron. Internet, [...]

Operacje – nowe przypadki przed i po

Prezentujemy kolejne 3 spektakularne przypadki chirurgicznego przywracania stopom ich prawidłowego wyglądu i przede wszystkim funkcjonalności! Efekty pracy doktora Ryszarda Stawickiego.

Okulista – wizyty z pełnym badaniem!

Okulistyka jest jedną z nowych specjalności naszych Gabinetów, nasi specjaliści konsultują Pacjentów dorosłych oraz dzieci od 7 roku życia.

Nietolerancje pokarmowe – najnowszy wpis już na naszym blogu!

Czy wiecie, że... aż 80% chorób może wynikać z nieprawidłowej diety? O nietolerancjach pokarmowych pisze nasz specjalista dietetyk w najnowszym wpisie na blogu.

Wizyty pediatryczne TU i TERAZ!

Wprowadziliśmy możliwość przeprowadzenia konsultacji pediatrycznych w trybie natychmiastowym, tj. jeszcze tego samego dnia!

Międzynarodowy Kongres Biorezonansu

Pod koniec maja 2017 roku, nasza Pani dietetyk, mgr Anna Pater, uczestniczyła w Międzynarodowym Kongresie Biorezonansu.

Trójmecz tenisowy zakończony zwycięstwem lekarzy!

Z dumą przekazujemy informację, że trójmecz tenisowy na obiekcie Kortowo w Poznaniu, który odbył się w dniu 27.05.2017r. wygrał zespół lekarzy pod wodzą kapitana, dra Ryszarda Stawickiego.

Trójmecz tenisowy Prawnicy-Lekarze-Architekci już w najbliższy weekend!

Prawnicy-Lekarze-Architekci, współorganizowany przez dra Ryszarda Stawickiego, właściciela Gabinetów Lekarskich Grochowska 9.

Jak remontowaliśmy Gabinety Grochowska 9

Gabinety Grochowska 9 działają już pełną parą. Prace remontowe zakończyły się i ponad 30 specjalistów czeka na Państwa w przytulnych wnętrzach odrestaurowanej, przedwojennej willi miejskiej. Oto kilka zdjęć sprzed i po remoncie.

Zmiana adresu Gabinetów

Od 29 marca 2017 r. przenosimy nasze gabinety z ulicy Kossaka4 w Poznaniu na ul. Grochowską 9 i rozpoczynamy współpracę z większym gronem lekarzy specjalistów.

Doktor Kurmanow w naszym zespole

Od października 2016r. rozpoczynamy współpracę z nowym chirurgiem plastycznym - doktor Joanną Kurmanow. Zapisy na konsultacje: tel. 61 865 86 58, 605 658 658.

Nowe specjalności lekarskie i zmiana lokalizacji na ul. Grochowską 9

Pacjenci od lat obdarzają zaufaniem lekarzy specjalistów przyjmujących w ramach Gabinetów Kossaka 4, w związku z czym postanowiliśmy nawiązać współpracę z kolejnymi znakomitymi lekarzami oraz przenieść gabinety do nowego, większego lokalu przy ul. Grochowskiej 9.

Leczenie przepuklin – zapraszamy do nowego specjalisty

Z radością informujemy, że nawiązaliśmy współpracę z doktorem Andrzejem Ratajczakiem, doskonałym chirurgiem doświadczonym w zakresie leczenia przepuklin pachwinowych, pępkowych oraz brzusznych.

Nowy chirurg plastyczny – dr Joanna Kurmanow

Od października 2016 rozpoczynamy współpracę z nowym chirurgiem plastycznym - doktor Joanną Kurmanow. Przyjmujemy już zapisy na konsultacje, tel. 61 865 86 58, 605 658 658.

Udział w programie “Projekt Triathlon”

Dr Krzysztof Galbas i dr Ryszard Stawicki byli gośćmi drugiego odcinka programu pt. „Projekt Triathlon” emitowanego przez telewizję WTK. Eksperci ze Szpitala w Środzie Wielkopolskiej i wypowiadali się na temat biegania z medycznego punktu widzenia.